Nowe inwestycje – i kolejny rozdział w historii firmy POLFLAM

Zaledwie rok temu ruszyła nowoczesna linia technologiczna w nowo otwartej hali, obecnie w Runowie oddawana jest do użytku następna, z najnowocześniejszym obecnie parkiem maszynowym do produkcji szkła ogniochronnego. Potencjał kolejnej hali pozwoli firmie POLFLAM podwoić możliwości produkcyjne.

Nowa hala to kolejne setki metrów kwadratowych przestrzeni produkcyjnej. Jeszcze we wrześniu ruszy nowo zakupiona linia do cięcia szkła. Do końca roku uruchomiony zostanie drugi piec hartowniczy, pozwalający na obróbkę cieplną szkła o wymiarach aż do 6000 x 2800 mm. Projekt uwzględnia również odpowiednio dużą powierzchnię magazynową.

– Plany tej hali tworzyliśmy przede wszystkim z myślą o wyraźnym zwiększeniu wolumenu produkcji, koniecznym ze względu na rosnące zamówienia z rynków zagranicznych i nowe produkty, o które rozbudowujemy naszą ofertę – mówi Dawid Kapsa, dyrektor generalny spółki. – Bardzo ważna była też dla nas maksymalna wydajność procesu technologicznego – stąd między innymi inwestycja w kolejny piec hartowniczy i zautomatyzowaną linię do cięcia szkła. Co równie ważne, nowa przestrzeń będzie mieściła komfortowe pomieszczenia biurowe.

Kolejne inwestycje firmy POLFLAM to zawsze krok w przyszłość, poprzedzają je analizy i prognozy rozwoju rynku. Kolejny rozdział w historii POLFLAM-u otwiera nowa hala z nowoczesną linią technologiczną, pozwalająca na szybkie i terminowe realizowanie dużych zleceń. Na następny również nie trzeba będzie czekać długo – trwają bowiem prace nad planami hali, której budowa ruszy w 2018 r.

POLFLAM

POLFLAM