Realizacje

Prezentujemy wybrane inwestycje, w których zostały zastosowane nasze produkty.   Zobacz obszerną listę realizacji

KULTURNÍ DŮM, VESELÍ NAD MORAVOU (CZECHY)

zastosowanie: stropy

Dom Kultury w Veselí nad Moravou jest siedzibą Veselskiego Centrum Kulturalnego, miejskiego kina, Centrum Turystycznego Veselka i Biblioteki Miejskiej.
Właśnie w pomieszczeniach bibliotecznych znalazło zastosowanie szkło POLFLAM® F klasy REI 30. Zostało zamontowane w szklanych podestach obiegających każdą kondygnację wnętrza biblioteki.

BIUROWIEC KRAKOWSKA 29, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi przeciwpożarowe
projekt architektoniczny: AP Szczepaniak

Krakowska 29 to nowoczesny budynek biurowy we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Zaprojektowany został w loftowym, postindustrialnym stylu, z wysokiej jakości materiałów i z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań. Parter zajmują lokale handlowo-usługowe, na wyższych kondygnacjach mieszczą się biura w standardzie technicznym klasy A.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w drzwiach przeciwpożarowych we wnętrzu budynku.

VRATISLAVIA MEDICA SZPITAL IM. ŚW. JANA PAWŁA II, WROCŁAWSKIE CENTRUM REHABILITACJI I MEDYCYNY SPORTOWEJ

zastosowanie: drzwi przeciwpożarowe
projekt architektoniczny: Autorska Pracownia Architektury Hubka

Znane Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej w nowej siedzibie to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce, wyróżniona w kategorii "Budynek użyteczności publicznej" w konkursie architektonicznym Piękny Wrocław 2018. Trzypiętrowy obiekt o powierzchni niemal 13 tys. m2 mieści centrum opieki zdrowotnej z nowoczesnym blokiem operacyjnym, powierzchniami rehabilitacyjnymi i basenem do hydrokinezyterapii.
W drzwiach przeciwpożarowych tego obiektu zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 60.

HOTEL RAFFLES EUROPEJSKI, WARSZAWA

zastosowanie: świetliki
projekt architektoniczny przebudowy obiektu: SUD Architects

Hotel Europejski, otwarty po raz pierwszy w 1857 r., to jedna z ikon Warszawy i jeden z najbardziej cenionych hoteli w Polsce i Europie. W latach 2013-2018 został gruntownie odnowiony: zgodnie z regułami sztuki konserwatorskiej i jednocześnie z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych.
Szkło POLFLAM® H EI 30 zostało w nim wykorzystane w świetlikach doświetlających pomieszczenia hotelowej kuchni, wychodzących na zielone patio nad salą balową.

BUDYNEK BIUROWO-MAGAZYNOWY D+H POLSKA, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: Point Co. Ltd. Pracownia Projektowa sp. z o.o.

Nowa siedziba firmy D+H Polska to dwukondygnacyjny obiekt liczący ponad 700 m2 powierzchni biurowej oraz magazyn o powierzchni 400 m2. W jego projekcie uwzględniono najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Ze szkła POLFLAM BR klasy EI 30 powstały przeszklenia wydzielające dwie salki konferencyjne. W jednym z nich zastosowane zostało dospolenie szkła inteligentnego LCD, pozwalającego uzyskać w razie potrzeby efekt nieprzeziernych tafli.

BIUROWIEC BZ WBK, WROCŁAW

zastosowanie: fasada, świetliki, przeszklenia wewnętrzne
generalny wykonawca: Budimex Warszawa

Najnowszy obiekt banku BZ WBK we Wrocławiu to sześciopiętrowy budynek biurowy w dzielnicy Fabryczna. Został oddany do użytku na początku 2018 r. Powierzchnia użytkowa sięga 17 tys. m kw.
W części fasady, która musiała cechować się odpornością ogniową, zostało zastosowane szkło POLFLAM® klasy EI 60.

SALON SAMOCHODOWY MOTORPOL, Wrocław

zastosowanie: fasada, świetlik, przeszklenia wewnętrzne

MOTORPOL to nowy salon i serwis marek Seat i Volkswagen. W dwóch halach wystawienniczych mieści się największy salon sprzedaży samochodów nowych i używanych w regionie.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zostało zastosowane w fasadzie obiektu. Znalazło się także w świetliku i przeszkleniach wewnętrznych.

X2 BOUTIQUE OFFICE, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt: Polsko-Belgijska Pracownia Pracownia Architektury
generalny wykonawca: Erbud

Pięciokondygnacyjny budynek X2 Boutique Office to kameralny obiekt biurowy utrzymany w postindustrialnej stylistyce. We wnętrzach dominuje stal, beton, szkło i postarzana cegła.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zostało zastosowane w oddzieleniach przeciwpożarowych we wnętrzu budynku.

KLASZTOR I DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, DOBRZEŃ WIELKI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, okna i drzwi przeciwpożarowe
projekt: PORT Józef Franczok, Marcin Kolanus
generalny wykonawca: BIL Sp. z o.o.

W rewitalizowanym i rozbudowywanym obiekcie DPS i klasztoru szkło POLFLAM® klasy EI 30 i EI 60 znalazło kilka zastosowań: w przeszkleniu w ścianach sali konferencyjnej, salki rehabilitacyjnej oraz kaplicy, a także w drzwiach przeciwpożarowych i oknach wychodzących na atrium.
Dom Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim otrzymał wyróżnienie w konkursie Mister Architektury Województwa Opolskiego 2014-2016, projektanci DPS są także zdobywcami głównego tytułu Mister Architektury.

PRZESTRZEŃ SOCJALNA W NOWOCZESNYM BIURZE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Gięte szkło ogniochronne POLFLAM® znalazło zastosowanie w siedzibie jednej z firm. Posłużyło do funkcjonalnego wydzielenia części socjalnej z przestrzeni biurowej. Szklana przegroda w klasie EI 30 pozwala na doświetlenie wydzielonej części światłem dziennym.

GALERIA WROCLAVIA, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: IMB Asymetria Architekci
projekt wnętrz: Saguez&Partners

Wroclavia to nowoczesna galeria handlowa w centrum Wrocławia. Wyróżnikiem jej architektury są duże powierzchnie przeszkleń wewnętrznych, trójwymiarowe elewacje, przeszklone dachy oraz naturalne formy i materiały.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane w systemie bezramowym wydziela komfortowe przestrzenie od dwukondygnacyjnego parkingu galerii.

KLINIKA MEDICUS, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: JSK Architekci Wrocław
wykonawca: Alfa-Dach

Nowa siedziba Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus jest najnowocześniejszą placówką laryngologiczną na Dolnym Śląsku. Pod względem infrastruktury spełnia wszystkie wymogi dla obiektu szpitalnego. Klinika została zaprojektowana i wybudowana jako budynek inteligentny.
Jest jednym ze zwycięzców konkursu architektonicznego Piękny Wrocław 2018 w kategorii budynków użyteczności publicznej.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zastosowane zostało w drzwiach przeciwpożarowych na wszystkich kondygnacjach budynku.

BUSINESS GARDEN, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: JSK Architekci

Business Garden Warszawa to zwarty kompleks biurowców o łącznej powierzchni użytkowej 90 tys. m kw. Tworzy go siedem budynków w średniowysokiej zabudowie, o różnej architekturze. Inwestycja została oddana do użytku w 2017 r. Kompleks BG otrzymał I nagrodę w konkursie ministra środowiska "Projekt: Przestrzeń".
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zastosowane zostało w jednym z obiektów w witrynie oddzielającej powierzchnie biurowe od przestrzeni głównego hallu wejściowego.

BUDYNEK USŁUGOWO-MIESZKALNY PIXEL HOUSE, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski

Pixel House to nowoczesny dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny usytuowany przy jednej z arterii Wrocławia. Zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań wykorzystujących szkło, m.in. dźwiękoszczelne okna w fasadzie. W ogniochronnych drzwiach i witrynach wewnątrz tego obiektu zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 30.

BIUROWIEC MAKROCHEM, LUBLIN

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ze szkła ogniochronnego klasy POLFLAM® BR EI 30 powstały wewnętrzne przeszklenia oddzielające pomieszczenia biurowe i salki konferencyjne od ciągów komunikacyjnych. Szklane ściany nie tylko doświetliły te pomieszczenia od strony wewnętrznego holu, ale także pozwoliły osiągnąć efekt lekkości stalowej konstrukcji budynku.

CENTRUM INNOWACJI IBM W PARKU TECHNOLOGICZNYM PONÁVKA, BRNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne i drzwi przeciwpożarowe

Centrum Innowacji koncernu IBM to najnowocześniejszy obiekt Parku Technologicznego w Brnie, zbudowany zgodnie z najnowszymi trendami architektury budynków biurowych. Oprócz pomieszczeń związanych z działalnością badawczą mieszczą się w nim również przestrzenie do nieformalnych spotkań i aktywności twórczej.
W berneńskim Centrum Innowacji zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 30.

SIEDZIBA FIRMY EUROTRAFO, SKIERNIEWICE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

W nowej siedzibie firmy EuroTrafo szkło ogniochronne POLFLAM® BR EI 30 posłużyło do wydzielenia pomieszczeń biurowych i konferencyjnych. Ścianki zostały zamontowane w systemie bezramowym bez szprosów. Lekkie szklane przegrody pozwoliły na maksymalne wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu budynku.

OSIEDLE NOWA TOSKANIA, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi ogniochronne

Nowa Toskania to nowe, kameralne osiedle domów wielorodzinnych na obrzeżach Wrocławia. W jego skład wchodzi osiem nowoczesnych budynków z 740 mieszkaniami. Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w budynkach etapu I, w drzwiach na klatkach schodowych.

FABRYKA WYROBÓW CZEKOLADOWYCH MONDELEZ INTERNATIONAL, BIELANY WROCŁAWSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

We wrocławskiej fabryce koncernu Mondelez powstało nowe Centrum Badań, Rozwoju i Jakości. Należy ono do najnowocześniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych tej firmy na świecie. Szkło POLFLAM® zostało zastosowane w przeszkleniach wewnętrznych pomieszczeń laboratoryjnych.

CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY WOJSKOWEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO, WARSZAWA

zastosowanie: stropy ogniochronne

Nowo oddany budynek CSK WIM charakteryzuje się nie tylko doskonałą architekturą, ale i nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Jednym z są nich przeszklenia stropów i ścian wewnętrznego patio. Szkło POLFLAM® F klasy EI 30 zostało zastosowane na każdej kondygnacji. Dzięki przejrzystości wewnętrznej szklanej konstrukcji korytarze na poszczególnych piętrach doświetlane są w dużym stopniu światłem naturalnym.

NICOLAS BUSINESS CENTER, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Wrocławskie Biuro Inwestorskie Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Nicolas Business Center jest jednym z najbardziej znanych obiektów biurowych we Wrocławiu. To sześciokondygnacyjny budynek o ciekawych wewnętrznych rozwiązaniach architektonicznych. Wiele z nich podporządkowano jak największemu doświetleniu przestrzeni biurowych światłem naturalnym. We wnętrzu dominują więc szklane powierzchnie.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane zostało w witrynach oddzielających przestrzeń biurową od holu głównego na wszystkich kondygnacjach oraz w drzwiach przeciwpożarowych.

BIUROWIEC PEGAZ, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: APA HUBKA Autorska Pracownia Architektury

Pegaz to nowoczesny kompleks biurowy wkomponowany w zabytkową pierzeję. Znajdują się w nim kancelarie prawne, swoją siedzibę mają przedsiębiorstwa z branży IT i firmy outsourcingowe.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane zostało w drzwiach przeciwpożarowych oddzielających przestrzeń biurową od holu windowego na czterech kondygnacjach.

CENTRUM REKREACJI ŚLĘZA, BIELANY WROCŁAWSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ślęza to nowoczesny ośrodek sportowy, składający się z pływalni, kompleksu saun i centrum treningowego.
Szkło POLFLAM® EI 30 tworzy tu szklaną ścianę oddzielającą salę do treningu spinningowego od recepcji i korytarza.

BUSINESS GARDEN, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne

Business Garden to jeden z najnowszych kompleksów biurowych Wrocławia, 117 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej: dziewięć budynków biurowych, pawilon restauracyjny i ogród. Założeniem projektu było doskonałe doświetlenie wnętrz oraz przyjazne dla środowiska rozwiązania, pozwalające na uzyskanie certyfikatu LEED Platinum.
Szkło POLFLAM® EI 30 zastosowane zostało w drzwiach i witrynach nad głównym holem na sześciu kondygnacjach budynku G-H.

BUDYNEK DRN (PALÁC NÁRODNÍ), PRAGA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne

Drn to projekt wpisujący się w plany rewitalizacji zabytkowych dzielnic czeskiej Pragi. Obejmuje on zarówno nowo wzniesiony budynek o szklanej fasadzie z metalową konstrukcją pokrytą zielenią, jak i gruntownie odnowiony barokowy pałac Schönkirch. Budynek łączy funkcję biurową i handlową.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zastosowane zostało we wnętrzach. Łącznie około 150 m kw. szkła w stolarce stalowej zamontowano na siedmiu kondygnacjach w drzwiach prowadzących na klatkę schodową oraz w przeszkleniach w betonowych ścianach.

BIUROWIEC ZA BRAMKĄ, POZNAŃ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Ultra Architects

Zespół budynków biurowych Za Bramką został wzniesiony na poznańskim Starym Mieście. Ma cztery kondygnacje naziemne i trzy podziemne, z ponad 18 tys. m kw. powierzchni użytkowej.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało użyte do stworzenia szklanych oddzieleń przeciwpożarowych z drzwiami między hallem a podziemnym parkingiem.

BUDYNEK BIUROWY, KRAKÓW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ten ośmiokondygnacyjny budynek zaprojektowany został jako obiekt z ponad 6 tys. m kw. przestrzeni biurowej na wynajem. Na każdej kondygnacji powierzchnia open space aranżowana była zgodnie z potrzebami najemców.
Na jednym z pięter różnorodne przestrzenie funkcjonalne wydzielone zostały za pomocą przeszkleń ogniochronnych w systemie bezramowym.
Zastosowano w nich łącznie ponad 100 m kw. szkła POLFLAM® w klasie EI 30.

UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY, BIAŁYSTOK

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi

USK to dziś największy i jednocześnie najnowocześniejszy szpital na Podlasiu. Od 2008 r. poddawany był szeroko zakrojonej modernizacji i przebudowie, która dwukrotnie zwiększyła jego powierzchnię. Koszt projektu sięgnął 500 mln zł i był jedną z priorytetowych inwestycji województwa.

Szkło ogniochronne POLFLAM® zostało zamontowane w ściankach i drzwiach oddzielających klatkę schodową, stanowiącą drogę ewakuacyjną.

SZUCHA CORNER, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi

Szucha Corner to nowoczesny budynek biurowy wzniesiony w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy. W odrestaurowanej przedwojennej zabudowie Alei Szucha mieszczą się dziś siedziby najważniejszych urzędów państwowych i placówek dyplomatycznych.
W architekturze budynku dominuje światło, szkło i zieleń.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 i 60 zostało zamontowane w bezramowych przeszkleniach wewnętrznych i drzwiach przeciwpożarowych. Zastosowanie szkła ogniochronnego pozwoliło wypełnić światłem przestrzeń korytarzy i klatki schodowej na poszczególnych kondygnacjach.

WOJEWÓDZKI SZPITAL DZIECIĘCY, BYDGOSZCZ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Bydgoski szpital przeszedł niedawno całkowitą przebudowę. Zabytkowy budynek XIX-wiecznej lecznicy poddano rewitalizacji, pozostałe obiekty wyburzono, zastępując je nowym kompleksem, spełniającym wymagania nowoczesnej placówki medycznej. To jedna z największych inwestycji medycznych w kraju, jej wartość sięgnęła 155 mln zł.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w przegrodach przeciwpożarowych z drzwiami oddzielających poszczególne oddziały od ciągów komunikacyjnych.

RESTAURACJE GARDEN CITY, MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Garden City to kompleks pięciu nowoczesnych restauracji stworzony w zmodernizowanym pawilonie nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Każda z sal mieści się na innej kondygnacji, a stylistyka ich wystroju nawiązuje do natury żywiołów, od których wywodzą swoje nazwy: ognia, powietrza, piasku, wody i kryształu.
Szkło POLFLAM® BR klasy EI 30 zostało zastosowane w bezramowym systemie ścian oddzielających sale restauracyjne od przestrzeni holu.

WOJEWÓDZKI URZĄD OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Nowa siedziba łódzkiego WOŚiGW została wzniesiona jako najbardziej proekologiczny budynek w regionie. Na czterech kondygnacjach mieści biura i sale konferencyjno-pokazowe.
Ze szkła POLFLAM® klas EI 30 i EI 60 w stolarce aluminiowej zbudowane zostały przegrody przeciwpożarowe oddzielające hol recepcyjny od sali konferencyjnej oraz klatki schodowej na parterze oraz klatkę schodową od korytarzy na pozostałych kondygnacjach.
Przeszklenia ze szkłem POLFLAM® mają łączną powierzchnię 270 m2.

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY, EDUKACJI I DOKUMENTACJI MUZYCZNEJ, AKADEMIA MUZYCZNA W ŁODZI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Nowy budynek Akademii Muzycznej powstał ze zrewitalizowanej kamienicy i zaprojektowanego od podstaw nowoczesnego budynku, połączonych przeszklonym dachem. Na czterech kondygnacjach znajdują się m.in. biblioteka i fonoteka, archiwum, sala kameralna dla 180 osób, studio nagrań, laboratorium dźwiękowe i liczne pracownie.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 w stolarce aluminiowej zostało zamontowane w przegrodach i drzwiach przeciwpożarowych oddzielających klatkę schodową od patio oraz poszczególne korytarze na wszystkich kondygnacjach. Znalazło się również w oknach witrażowych na półpiętrach w zrewitalizowanej części budynku.

HOTEL PLANETA, MIELNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Planeta to niewielki, kameralny hotel usytuowany tuż przy plaży. Oprócz pokoi hotelowych ulokowanych na trzech kondygnacjach mieści restaurację oraz salę konferencyjną.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 w stolarce aluminiowej zastosowane zostało w przegrodach i drzwiach przeciwpożarowych oddzielających hol recepcji od klatki schodowej, sali konferencyjnej i restauracji.

BUDYNEK DOMU STUDENCKIEGO POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

W akademiku Politechniki Warszawskiej przy ul. Waryńskiego mieści się również sala sportowa. W ścianie sali sąsiadującej z klatką schodową zamontowana została szklana przegroda przeciwpożarowa, która pozwoliła na doświetlenie klatki schodowej światłem dziennym.
W przegrodzie zastosowano szkło ogniochronne POLFLAM®
klasy EI 30 w systemie bezramowym BR.
Sala sportowa to wymagająca lokalizacja dla przeszkleń.
Szkło ogniochronne POLFLAM® powstaje ze szkła hartowanego,
ma więc bardzo dużą odporność mechaniczną.

MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Gmach Ministerstwa Sprawiedliwości to budynek o modernistycznej architekturze, z lat 30 XX wieku. Zbudowany jako kamienica z apartamentami dla zagranicznych dyplomatów, dziś stanowi jeden z najbardziej znanych obiektów historycznej zabudowy Traktu Królewskiego.
Podczas modernizacji i rozbudowy obiektu na potrzeby Ministerstwa we wnętrzach obiektu powstały nowoczesne przeszklenia ogniochronne. Szkło POLFLAM® EI 30 i EI 60 (łącznie 220 m2 ) zostało użyte w przegrodach wydzielających klatki schodowe na drogach ewakuacyjnych.

WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY, PIOTROWO, POLITECHNIKA POZNAŃSKA

zastosowanie: drzwi

Piotrowo to kompleks obiektów Politechniki Poznańskiej położony na wschodnim brzegu Warty. Poszczególne obiekty są dziś sukcesywnie modernizowane.
W jednym z dwóch najbardziej charakterystycznych budynków, siedzibie Wydziału Elektrycznego, podczas remontu zamontowane zostały nowe drzwi odgradzające drogę ewakuacyjną (klatkę schodową) od poszczególnych pięter. Zostało w nich zastosowane zostało szkło POLFLAM® EI 30 w stolarce aluminiowej.

SZKOŁA MUZYCZNA IM. OSKARA KOLBERGA, SZCZECINEK

zastosowanie: stropy

Budynek szkoły muzycznej to jeden z najcenniejszych obiektów architektonicznych miasta. Wzniesiony na początku XX wieku, przeszedł niedawno rewitalizację.
W strop dwóch kondygnacji w nowoczesnej klatce schodowej wbudowano 65 m 2 szkła podłogowego POLFLAM® F REI 60.

CENTRUM WYSTAWIENNICZO-KONGRESOWE, RZESZÓW-JASIONKA

zastosowanie: ściany wewnętrzne i zewnętrzne, drzwi

CWK w Jasionce to największy kompleks konferencyjno-wystawowy w województwie podkarpackim, o bardzo ciekawej architekturze i nowoczesnych rozwiązaniach funkcjonalnych.
Część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie lub być łączone w jedną przestrzeń.
Powierzchnia całkowita obiektu to ponad 27 000 m2, powierzchnia wystawowa zajmuje 16 000 m2. Przeszklenia ognioodporne wydzielają m.in. dużą salę konferencyjną, z widownią na 860 osób.

W obiekcie CWK zamontowano łącznie ponad 3500 m2 szkła POLFLAM® klasy EI 30, EI 60, a także rzadko spotykanej na rynku klasy EI 120.

CUBE SQUASH & FITNESS, LUBLIN

zastosowanie: ściany wewnętrzne

Lubelski CUBE to jeden z największych klubów sportowych we wschodniej Polsce, obiekt zbudowany od podstaw z tym przeznaczeniem. W obiekcie tym zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 60, zamontowane w systemie bezramowym. Ściany wewnętrzne ze szkłem POLFLAM® pełnią rolę przegród ogniochronnych szachtu windowego.
Rozwiązanie montażu szkła bez ram pozwoliło uzyskać lepsze doświetlenie wnętrz. Przegroda taka ma również doskonałą izolacyjność akustyczną.

CENTRUM HANDLOWE KING SQUARE, KRAKÓW

zastosowanie: ściany wewnętrzne

Centrum KING SQUARE zostało otwarte w 2012 r. Składa się z trzech dwupiętrowych budynków, połączonych przeszklonymi łącznikami.
Jeden z nich zaaranżowany został jako przestrzeń handlowa dla lokalnych producentów i importerów, w dużej mierze firm rodzinnych.
Większość lokali handlowych stanowią butiki o powierzchni około 30 m kw.
Szkło POLFLAM® klasy EI 15 i EI 30 zostało zastosowane do wydzielenia boksów handlowych – powstało około 3500 m kw. ścianek wewnętrznych.

NOWY DOM POSELSKI, WARSZAWA

zastosowanie: przegrody wewnętrzne, drzwi zewnętrzne

Nowy Dom Poselski stanowi część kompleksu budynków Sejmu RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
Zamyka on teren należący do Sejmu od północnego zachodu. Od strony skarpy ma trzy kondygnacje mieszkalne, z przeciwnej sześć. Hall główny rozciąga się na dwóch poziomach parteru, mieści się w nim recepcja oraz punkty usługowe, księgarnia i sklepiki, a także basen, sauna, sala konferencyjna i restauracja.
Z ponad 100 m kw. szkła POLFLAM® w budynku Nowego Domu Poselskiego powstały przegrody wewnętrzne w klasach EI 30, EI 60 i EI 120, w drzwiach zewnętrznych zastosowano szkło o klasie EI 60.

BIOLOGY PARK, BRNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Biology Park to nowo wybudowany park naukowo-technologiczny, wyspecjalizowany w dziedzinie biotechnologii i biomedycyny. Obiekt ten mieści pracownie, laboratoria i przestrzenie seminaryjne. Wykorzystano w nim najnowocześniejsze technologie budowlane. Szkło POLFLAM® EI 30 zostało zastosowane w przeszkleniach wewnętrznych o powierzchni prawie 100 m kw.

Biology Park Brno został uznany za najciekawszy projekt wśród czeskich budynków przemysłowych w 2015 r.

CENTRUM KULTURALNO-REKREACYJNE W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

projekt architektoniczny: Consultor z Poznania i Ahor Pracownia Anita Horowska z Tarnowa Podgórnego
zastosowanie: system bezramowy BR, drzwi

Centrum kulturalno-rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to zespół trzech prostych obiektów połączonych ze sobą zielonymi skarpami, wpisującymi budynki w kulturowo-krajobrazowy charakter skansenu. Tworzą one wielofunkcyjny kompleks, w którym znajdują się m.in.: hotel, zespół basenowy i strefa spa, restauracje, bary, sale konferencyjne, strefa sportowa, biura oraz sala koncertowa. Budowa Centrum zakończyła się w pierwszej połowie 2015 r.

MEDIATEKA XXI WIEKU W TYCHACH

zastosowanie: wnętrza

Obiekt ten mieści m.in. nowoczesną siedzibę Biblioteki Głównej, salę widowiskowo-konferencyjną oraz liczne powierzchnie handlowe
i usługowe.
Zastosowano tu szkło POLFLAM® BR EI 60 w systemie bezramowym BR, pozwalającym na tworzenie nieograniczenie długich konstrukcji.
Na trzech kondygnacjach znajdują się szklane fasady wewnętrzne o długości nawet 40 m.

WATERFRONT W GDYNI

projekt architektoniczny: Fort Architekci
zastosowanie: fasady, wnętrza

Nowoczesny wielofunkcyjny kompleks przeznaczony na cele mieszkalne, handlowe, usługowe i kulturalne. Oddany do użytku na początku 2015 r. Pierwszy etap inwestycji stanowi zespół dwóch budynków. Budynek biurowy przeznaczony jest na siedzibę banku PKO BP, zaś czterogwiazdkowy hotel działa pod marką Marriott Courtyard. Stanowią one przykład funkcjonalności i ergonomii. Wybudowano je na nabrzeżu, w bezpośrednim sąsiedztwie wieżowców Sea Towers, z widokiem na morze i stojące w porcie jachty.

UNIWERSYTET RZESZOWSKI, PRZYRODNICZO-MEDYCZNE CENTRUM BADAŃ INNOWACYJNYCH

projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna Karpla
zastosowanie: system bezramowy FR

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego mieści się w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach. We wnętrzach Centrum zastosowano szkło ogniochronne POLFLAM EI 60 w innowacyjnym systemie bezramowym FR.

SALON SAMOCHODOWY W LUBLINIE

zastosowanie: system bezramowy BR

Szklane przegrody ogniochronne oparte na szkle POLFLAM, zrealizowane w systemie BR, pozwoliły na efektowną aranżację wnętrza salonu samochodowego wiodącej firmy samochodowej.

Lekkość przegrody (brak ram i innych elementów konstrukcyjnych) zapewniło intensywne doświetlenie przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

ZREWITALIZOWANA FABRYKA FIRMY BATA w ZLINIE

zastosowanie: drzwi, przeszklenia wewnętrzne

W wyniku rekonstrukcji jednego z najstarszych budynków kompleksu dawnej fabryki Baty w Zlinie powstał nowoczesny wielofunkcyjny obiekt użyteczności publicznej.
Część handlowa obejmuje 5000 m kw. powierzchni sklepowej i 1500 m kw. przestrzeni rekreacyjnej. Górne piętra to 1500 m kw. powierzchni biurowej i 1500 m kw. loftów.

KOMPLEKS SPORTOWY WERK ARENA, TŘINEC

zastosowanie: przegrody, drzwi

Werk Arena to obiekt sportowy wybudowany zgodnie z najnowszymi trendami funkcjonalnymi. Pełni przede wszystkim funkcję centrum hokejowego, jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym stwarza również warunki do uprawiania innych halowych dyscyplin sportowych, a także organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych. Widownia pomieści 5200 widzów.
Hala ma doskonale wyposażone zaplecze techniczne i multimedialne. Mieści również klubową restaurację, która dzięki przeszklonej ścianie daje widok na powierzchnie lodowiska. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 i EI 60 zostało zastosowane w przegrodach ogniochronnych i drzwiach. Łącznie jego powierzchnia wynosi 250 m kw.

POMORSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY W GDYNI

projekt architektoniczny: AEC Krymow & Partnerzy
zastosowanie: fasada, wnętrza

1200 m2 szkła fasadowego marki POLFLAM wykorzystano w obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT), zlokalizowanego na gdyńskim Redłowie. Projekt zainicjowano w 2001 r. z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw realizujących innowacyjne projekty. Mieszczą się tu nowoczesne biura, laboratoria badawcze, sale konferencyjne i wystawiennicze, prototypownie, przestrzeń wypoczynkowa i zaplecze gastronomiczne.

MUZEUM EMIGRACJI w GDYNI

www.muzeumemigracji.pl

projekt architektoniczny: ae fusion Studio
zastosowanie: system bezramowy BR

Gdyńskie Muzeum Emigracji mieści się w budynku dawnego Dworca Morskiego. Obiekt ten został wybudowany w 1933 r., a w latach 2013-2015 poddany gruntownej rewitalizacji. Jej celem było przystosowanie zabytkowego budynku do pełnienia funkcji placówki muzealnej i centrum multimedialnego.

Szkło ogniochronne POLFLAM w systemie bezramowym BR zostało wykorzystane w aranżacji wnętrza, do wydzielenia autonomicznych przestrzeni i stref pożarowych na parterze i pierwszej kondygnacji.

OXYGEN PARK w WARSZAWIE

projekt architektoniczny: JEMS Architekci
zastosowanie: fasada

 

Oxygen Park jest nowoczesnym obiektem biurowym zlokalizowanym bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, w biznesowym obszarze Warszawy. Składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków połączonych zielonym wewnętrznym dziedzińcem. Szkło ogniochronne POLFLAM<sup>®</sup>wykorzystano w fasadzie budynków.

NIMBUS OFFICE w WARSZAWIE


projekt architektoniczny:
Bose International
zastosowanie: wnętrza

 

NIMBUS Office to przestronny budynek biurowy usytuowany w warszawskiej dzielnicy Ochota. W jego wnętrzach zastosowano szkło ogniochronne POLFLAM – EI 30 oraz EI 60. Ma 65 m wysokości i w całości przeznaczony jest na biura. Obszerne, wypełnione światłem powierzchnie połączone są z zielonymi tarasami i balkonami od frontu.

SĄD OKRĘGOWY W POZNANIU


projekt architektoniczny:
Pracownia Projektowa Wojciech Kolesiński
zastosowanie: okna, fasady

 

Nowy gmach Sądu Okręgowego to pierwszy od ponad stu lat budynek wzniesiony specjalnie dla poznańskiego sądownictwa. Obiekt zlokalizowany w centrum miasta, bardzo udanie wkomponowany w zabytkowe otoczenie. Ma 50 sal rozpraw, 270 pomieszczeń biurowych, sale konferencyjne, pomieszczenia archiwów i podziemny parking.

Obiekt składa się z dwóch części z łącznikiem, jego powierzchnia całkowita to ponad 37 tys. m kw.

FILHARMONIA ŚLĄSKA w KATOWICACH

zastosowanie: okna

Sala koncertowa Filharmonii Śląskiej jest najstarszą salą koncertową w Katowicach. W latach 2010-2014 budynek został wyremontowany i rozbudowany.

Łuki okien w bocznej elewacji budynku wypełnia szkło ogniochronne POLFLAM. Zabezpiecza ono oczywiście przed pożarem, ale w tej realizacji niezwykle istotną cechą była również jego doskonała izolacyjność akustyczna. Podstawowe szkło ogniochronne POLFLAM może osiągnąć izolacyjność akustyczną nawet do 45 dB, w zależności od klasy odporności ogniowej.

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII


projekt architektoniczny:
Pracownia Architektoniczna 1997
zastosowanie: fasada, wnętrza

Szkło ogniochronne POLFLAM, o klasach odporności ogniowej EI 30, EI 60 oraz EI 120, znalazło zastosowanie w obiektach Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii (WCZT) w Poznaniu. To multidyscyplinarny ośrodek naukowy mieszczący się na terenach kampusu Morasko, należącego do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM). Kompleks składa się z trzech budynków. W jednym z nich mieści się Centrum Technologii Biomedycznej, w drugim zwierzętarnia, trzeci pełni rolę szklarni.

BRAMA POZNANIA – INTERAKTYWNE CENTRUM HISTORII OSTROWA TUMSKIEGO


projekt architektoniczny:
Pracownia Architektoniczna Ad Artis Emerla
zastosowanie: drzwi

Brama Poznania jest unikatową instytucją kultury, z misją przybliżania historii Ostrowa Tumskiego – miejsca narodzin polskiej państwowości. Kompleks obejmuje budynek główny oraz zrewitalizowaną śluzę katedralną (pozostałość dawnych fortyfikacji). Całość łączy kładka, przerzucona nad rzeką Cybiną. Przez budynek główny przechodzi charakterystyczna szczelina, która kadruje widok z wnętrza na najstarszą katedrę w Polsce.
Brama Poznania od czerwca 2015 r. prezentowana jest wśród 20 najciekawszych budynków ostatnich lat na wystawie „Polska. Architecture”, przygotowanej na zlecenie MSZ.

CENTRUM EDUKACYJNE USŁUG ELEKTRONICZNYCH w POZNANIU


projekt architektoniczny:
Autorskie Studio Architektury ATRIUM
zastosowanie: drzwi

Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu to siedmiokondygnacyjny budynek (dwie kondygnacje podziemne) o powierzchni 15 tys. m kw, w którym zastosowano około 5500 mkw szkła, w tym szkła ogniochronnego. W CEUE pojawiły się ciekawe rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne, m.in. wielokondygnacyjny hol. Fasadę wykonano z piaskowca, kilkudziesięciu słupów i szkła.

CENTRUM ENERGETYKI AGH

projekt architektoniczny: architekci Biura Rozwoju Krakowa
zastosowanie: fasada

Kompleks Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie ma powierzchnię 15 tys. m kw. Składa się z dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków, zwieńczonych półprzejrzystym żółtym pawilonem. Mieści się w nim blisko 40 specjalistycznych zespołów laboratoriów, służących m.in. badaniom czystych technologii węglowych. Centrum Energetyki wyróżnia się prawdziwie futurystyczną formą i kolorystyką. Pionowe podziały elewacji dodają dynamiki monumentalnej budowli, czerń i szarość przełamują żółte detale. Fasada wykonana została ze szkła ogniochronnego POLFLAM w klasie EI 60.

CENTRUM KULTURY W LUBLINIE

zastosowanie: drzwi

Siedzibą Centrum Kultury w Lublinie jest zabytkowy klasztor z I połowy XVIII wieku, zaadaptowany na wielofunkcyjny ośrodek kulturalny. Prowadzona w latach 2009-2013 rewitalizacja objęła też plac wokół budynku oraz tereny zielone będące pozostałością dawnego ogrodu i parku klasztornego. Kompleksowi przywrócono historyczną architekturę. Zmodernizowany budynek klasztoru stał się siedzibą Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, gości także uczestników kongresów i spotkań naukowych oraz targów kulturalnych.

BIUROWIEC EKOINSTAL

projekt architektoniczny: Pracownia APA Zalewski Bubak

Budynek biurowy Ekoinstal, w którym zastosowano szkło POLFLAM, składa się z dwóch części wydzielonych dylatacją, o łącznej powierzchni 3000 m2. Typowo śląski kontekst architektoniczny wpłynął na niezwykle prostą formę bryły i przejrzysty podział elewacji. Materiały dobrano tak, by uniknąć bezpośrednich cytatów z poniemieckiej „ceglanej” przeszłości.

CENTRUM NAUK BIOLOGICZNO-CHEMICZNYCH UW w WARSZAWIE

projekt archtektoniczny: Kuryłowicz & Associates
zastosowanie: drzwi

W sześciokondygnacyjnym budynku znajdują się laboratoria naukowo-badawcze, pomieszczenia służące prezentacji osiągnięć naukowych, sale seminaryjne, cafeteria. Obiekt jest elementem szerszego programu modernizacji i rozbudowy infrastruktury wydziałów nauk przyrodniczych na kampusie Ochota, realizowanego przez UW.

NOWE KATOWICKIE CENTRUM BIZNESU

projekt architektoniczny: Biuro Architektoniczne Arkat
zastosowanie: wnętrza

To przestrzeń biurowa o łącznej powierzchni ok. 13 tys. m kw., zlokalizowana na ośmiu kondygnacjach naziemnych. Biurowiec zaprojektowany został z myślą o komfortowych warunkach pracy – duże przeszklenia dają zwiększony dostęp do światła dziennego, a otwarta przestrzeń umożliwia efektywną aranżację pomieszczeń. Szkło ogniochronne POLFLAM zastosowano we wnętrzach budynku.

DOM STUDENCKI BABILON – KAMPUS AGH W KRAKOWIE

projekt architektoniczny: Biuro Architektoniczne Arkat
zastosowanie: wnętrza

Studencki kampus Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie (AGH) rozmieszczony jest na powierzchni 16 ha. Oferuje ponad 8000 miejsc dla studentów AGH i innych krakowskich wyższych uczelni. W miasteczku do dyspozycji studentów pozostaje 20 różnego typu domów studenckich. Jednym z największych jest Babilon – piętnastopiętrowy blok, w którym zastosowano szkło POLFLAM.

KONCERTOWE CENTRUM EDUKACJI MUZYCZNEJ w WARSZAWIE

zastosowanie: fasada

Element rozbudowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina. Szkło ogniochronne POLFLAM zastosowano w części zewnętrznej budynków. Obiekty te stanowią bazę dydaktyczną Centrum, pomieszczą też znaczną część zaplecza przyszłej sali koncertowej (administrację, szatnie, garderoby solistów, poczekalnie dla zespołów, sanitariaty).

CENTRUM HANDLOWE EUROPA CENTRALNA w GLIWICACH

To jeden z największych obiektów komercyjnych w Europie. Powierzchnia handlowa kompleksu wynosi 67 tys. m2. W kilkukondygnacyjnym zespole budynków mieści się park handlowy z wielkopowierzchniowymi sklepami oraz galeria handlowa, oferująca szeroki asortyment towarów i usług. Przeszklenia wykonane zostały m.in. ze szkła ogniochronnego POLFLAM.

POLFLAM

POLFLAM