Realizacje

Prezentujemy wybrane inwestycje, w których zostały zastosowane nasze produkty.   Zobacz obszerną listę realizacji

BONARKA CITY CENTER, Kraków

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: RubiconGroup Sp.z o.o. sp.k.

Centrum Handlowe BONARKA w Krakowie powstało na miejscu dawnych zakładów przemysłowych, gruntownie zmieniając charakter tej części miasta. Do budowy kompleksu wykorzystano wysokiej jakości materiał naturalny - kamień i drewno. Liczne przeszklenia zostały zaprojektowane tak, aby do wnętrza docierało jak najwięcej światła dziennego.

Produkty POLFLAM BR (ogniochronne szkło gięte w połączeniu z płaskim szkłem ogniochronnym) zostały wykorzystane w przeszkleniu wejścia z parkingu podziemnego.

BIUROWIEC FIRMY KNAUF, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi przeciwpożarowe

Podczas gruntownej przebudowy i modernizacji biurowca dokonano reorganizacji przestrzeni. By zapewnić dostęp światła dziennego i optycznie powiększyć wnętrze, a jednocześnie - by zapewnić odpowiedni komfort pracy, pomieszczenia na kondygnacjach biurowych wydzielono za pomocą przegród ze szkła. W podobny sposób wydzielono powierzchnię sali konferencyjnej na parterze budynku.

W obiekcie dominują przeszklenia ogniochronne w systemie bezramowym Polflam BR, w klasie EI 60. Szkło Polflam zastosowano również w drzwiach przeciwpożarowych na klatkach schodowych.

HOTEL THE BRIDGE WROCŁAW MGALLERY

zastosowanie: świetlik
projekt architektoniczny: Forum Architekci

Ekskluzywny, 5-gwiazdkowy hotel położony w historycznej części centrum Wrocławia, na Ostrowie Tumskim. Obiekt został oddany do użytku latem 2019 roku. W koncepcji architektonicznej, aranżacji i wystroju wnętrz widać liczne odwołania do historii, a wysmakowane połączenie różnych materiałów (kamień, beton, stal, szkło, drewno) kreuje wyjątkowy klimat. Obiekt zaprojektowano z wyjątkową dbałością o ekologię, co potwierdza certyfikat LEED Gold.

Szkło ogniochronne POLFLAM zostało zastosowane w świetliku nad hotelowym lobby. Dzięki dużej powierzchni przeszklenie zapewnia naturalne światło w hallu przy sali konferencyjnej, stając się jednocześnie atrakcyjnym elementem aranżacji tego wnętrza.

DIAMENTUM OFFICE, Wrocław

zastosowanie: fasady
projekt architektoniczny: Cavatina Holding SA

Diamentum Office to nowoczesny ośmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy A, z charakterystyczną podwójną fasadą o krystalicznej strukturze, w 2018 r. wyróżniony nagrodą Top Builder. Mieści się na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Szkło POLFLAM klasy EI 30 zastosowane zostało w fasadzie elewacji wschodniej, na kondygnacji 1, 2 i 3.

CENTRUM HANDLOWE NOWA STACJA, Pruszków

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi przeciwpożarowe
projekt architektoniczny: MB Asymetria
inwestor: ECC Real Estate

Nowa Stacja to nowoczesne podwarszawskie centrum handlowo-rozrywkowe. Działa od 2019 r. Ma 27.000 m2 powierzchni użytkowej, mieści ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz restauracje, kino, salę zabaw z pracowniami do zajęć edukacyjnych, klub fitness, a także ogólnodostępną strefę coworkingową.

Szkło POLFLAM zostało tu zamontowane w systemie bezramowym w fasadzie wewnętrznej jednego ze sklepów oraz w drzwiach automatycznych na poziomie -1 i +2.

PRZESTRZEŃ BIUROWA, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Plac Małachowskiego 2 to dziś jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji biznesowych w stolicy. W gruntownie odrestaurowanej kamienicy znajdują się dziś przestrzenie biurowe klasy A1. W aranżacji jednej z nich wykorzystane zostało szkło POLFLAM klasy EI 30.
Zamontowane w systemie bezramowym, z funkcjonalnym pasem z matowej folii, służy do wydzielenia optycznego i akustycznego salek konferencyjnych.

KULTURNÍ DŮM, VESELÍ NAD MORAVOU (CZECHY)

zastosowanie: stropy

Dom Kultury w Veselí nad Moravou jest siedzibą Veselskiego Centrum Kulturalnego, miejskiego kina, Centrum Turystycznego Veselka i Biblioteki Miejskiej.
Właśnie w pomieszczeniach bibliotecznych znalazło zastosowanie szkło POLFLAM® F klasy REI 30. Zostało zamontowane w szklanych podestach obiegających każdą kondygnację wnętrza biblioteki.

BIUROWIEC KRAKOWSKA 29, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi przeciwpożarowe
projekt architektoniczny: AP Szczepaniak

Krakowska 29 to nowoczesny budynek biurowy we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Zaprojektowany został w loftowym, postindustrialnym stylu, z wysokiej jakości materiałów i z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań. Parter zajmują lokale handlowo-usługowe, na wyższych kondygnacjach mieszczą się biura w standardzie technicznym klasy A.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w drzwiach przeciwpożarowych we wnętrzu budynku.

VRATISLAVIA MEDICA SZPITAL IM. ŚW. JANA PAWŁA II, WROCŁAWSKIE CENTRUM REHABILITACJI I MEDYCYNY SPORTOWEJ

zastosowanie: drzwi przeciwpożarowe
projekt architektoniczny: Autorska Pracownia Architektury Hubka

Znane Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej w nowej siedzibie to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce, wyróżniona w kategorii "Budynek użyteczności publicznej" w konkursie architektonicznym Piękny Wrocław 2018. Trzypiętrowy obiekt o powierzchni niemal 13 tys. m2 mieści centrum opieki zdrowotnej z nowoczesnym blokiem operacyjnym, powierzchniami rehabilitacyjnymi i basenem do hydrokinezyterapii.
W drzwiach przeciwpożarowych tego obiektu zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 60.

HOTEL RAFFLES EUROPEJSKI, WARSZAWA

zastosowanie: świetliki
projekt architektoniczny przebudowy obiektu: SUD Architects

Hotel Europejski, otwarty po raz pierwszy w 1857 r., to jedna z ikon Warszawy i jeden z najbardziej cenionych hoteli w Polsce i Europie. W latach 2013-2018 został gruntownie odnowiony: zgodnie z regułami sztuki konserwatorskiej i jednocześnie z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych.
Szkło POLFLAM® H EI 30 zostało w nim wykorzystane w świetlikach doświetlających pomieszczenia hotelowej kuchni, wychodzących na zielone patio nad salą balową.

BUDYNEK BIUROWO-MAGAZYNOWY D+H POLSKA, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: Point Co. Ltd. Pracownia Projektowa sp. z o.o.

Nowa siedziba firmy D+H Polska to dwukondygnacyjny obiekt liczący ponad 700 m2 powierzchni biurowej oraz magazyn o powierzchni 400 m2. W jego projekcie uwzględniono najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Ze szkła POLFLAM BR klasy EI 30 powstały przeszklenia wydzielające dwie salki konferencyjne. W jednym z nich zastosowane zostało dospolenie szkła inteligentnego LCD, pozwalającego uzyskać w razie potrzeby efekt nieprzeziernych tafli.

>>

POLFLAM

POLFLAM