Aktualności

To największe szkło ogniochronne!

Tylko nieliczne placówki badawcze w Europie dysponują piecem do badań ogniowych pozwalającym na testy tak dużych tafli szkła, w jakich specjalizuje się POLFLAM. 19 grudnia 2018 r. w ITB w Pionkach przeprowadzony został test szkła POLFLAM® klasy EI 30 o wymiarach 3100 x 5900 mm w układzie pionowym.

Dowiedz się więcej…

Zobacz film!

Szkło POLFLAM w fasadach – wymagania z najwyższej półki

Szklane elewacje to wyznacznik współczesnych projektów architektonicznych. Stanowią jednak spore wyzwanie, ponieważ oprócz zalet estetycznych muszą cechować się właściwościami pozwalającymi uzyskać jak najkorzystniejszy bilans energetyczny budynku. Oczekiwania architektów wobec szkła fasadowego wciąż rosną.

Dowiedz się więcej…

Efekty wizualne i dodatkowe funkcje, czyli szkło POLFLAM® w różnorodnym wykończeniu

Przeszklenia ogniochronne zastępują coraz częściej zwykłe, ciężkie ściany o wymaganej odporności ogniowej i pozwalają nadać wnętrzom pożądaną lekkość i przejrzystość. Szkło POLFLAM® daje przy tym jeszcze więcej możliwości. Wielkoformatowe szklane panele to dopiero początek, mogą bowiem stanowić doskonałe tło do operowania obrazem, światłem i barwą.

Dowiedz się więcej…

Migawki z targów FeuerTRUTZ 2018

FeuerTRUTZ to trzecie targi w Niemczech, na których prezentowaliśmy nasze rozwiązania i jednocześnie pierwsza specjalistyczna impreza poświęcona rozwiązaniom technologicznym ochrony przeciwpożarowej w budownictwie.

Pokazaliśmy na niej przede wszystkim szkło montowane w systemie bezramowym oraz szkło POLFLAM F: do zastosowania w stropach i schodach, o nośności aż 5 kN/m kw.

O tym, jakie rozwiązania cieszą się popularnością wśród niemieckich architektów i inwestorów, mówi Claudia Prucha, generalny przedstawiciel spółki POLFLAM na Niemcy.

 

Nowoczesne centrum obróbcze szkła, czyli nasza kolejna inwestycja

Linia technologiczna w fabryce POLFLAM już w marcu wzbogaci się o nowe narzędzie: centrum do obróbki szkła. To wielofunkcyjne urządzenie, służące do wiercenia, frezowania i polerowania krawędzi szkła, dzięki swojej wydajności będzie dostosowane do naszego intensywnego rytmu produkcji. Pozwala na obróbkę tafli o wymiarach do 3500 x 2200 mm, w różnych kształtach geometrycznych.

Czytaj dalej

POLFLAM po raz pierwszy na targach FeuerTRUTZ w Norymberdze

Już za dwa miesiące zaprezentujemy nasze produkty w Niemczech, na targach FeuerTRUTZ 2018. To impreza łącząca wystawę i kongres, poświęcona rozwiązaniom technologicznym ochrony przeciwpożarowej w budownictwie. Zapraszamy na nasze stoisko!

Zaprezentujemy na nim szkło ogniochronne montowane w systemie bezramowym oraz szkło POLFLAM F: do zastosowania w stropach i schodach, o nośności aż 5 kN/m kw. Przygotowaliśmy również zestaw ekspozycyjny ze szkłem we wszystkich klasach EI: od 30 do 180.

Do zobaczenia w Norymberdze!

FeuerTrutz, Exhibition Centre Nuremberg, 21-22 lutego 2018, www.feuertrutz-messe.de
POLFLAM: hala 10, stoisko 10.0 523