Realizacje I

BIUROWIEC BZ WBK, WROCŁAW

zastosowanie: fasada, świetliki, przeszklenia wewnętrzne
generalny wykonawca: Budimex Warszawa

Najnowszy obiekt banku BZ WBK we Wrocławiu to sześciopiętrowy budynek biurowy w dzielnicy Fabryczna. Został oddany do użytku na początku 2018 r. Powierzchnia użytkowa sięga 17 tys. m kw.
W części fasady, która musiała cechować się odpornością ogniową, zostało zastosowane szkło POLFLAM klasy EI 60.

CENTRUM HANDLOWE ARKADIA, Warszawa

zastosowanie: przeszklenie wewnętrzne
projekt architektoniczny: RTKL, BEG Ingenierie, BPA, SUD Architects

Arkadia to największe centrum handlowe w Warszawie, jedno z największych w Polsce i Europie. Ma powierzchnię użytkową niemal 300 000 m2. Otwarte w 2004 r., rozbudowane w 2014 i 2017 r. Mieści sklepy, restauracje i kawiarnie, kino, centrum medyczne oraz strefę rekreacyjno-edukacyjną dla dzieci.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 zostało tu zamontowane w systemie ramowym.

TARASY GRABISZYŃSKIE, Wrocław

zastosowanie: przeszklenie wewnętrzne

Tarasy Grabiszyńskie to kameralne centrum handlowe powstałe po przebudowie dawnego spółdzielczego obiektu zwanego Białym Pawilonem.
Koncepcja przebudowy zakładała stworzenie miejsca spotkań mieszkańców okolicznych osiedli, w centrum mieszczą się więc zarówno sklepy, jak i restauracje, placówka medyczna, centrum fitness oraz poczta.

Szkło POLFLAM zostało zamontowane w stolarce przeciwpożarowej we wnętrzu budynku.

SALON SAMOCHODOWY MOTORPOL, Wrocław

zastosowanie: fasada, świetlik, przeszklenia wewnętrzne

MOTORPOL to nowy salon i serwis marek Seat i Volkswagen. W dwóch halach wystawienniczych mieści się największy salon sprzedaży samochodów nowych i używanych w regionie.
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zostało zastosowane w fasadzie obiektu. Znalazło się także w świetliku i przeszkleniach wewnętrznych.

X2 BOUTIQUE OFFICE, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt: Polsko-Belgijska Pracownia Pracownia Architektury
generalny wykonawca: Erbud

Pięciokondygnacyjny budynek X2 Boutique Office to kameralny obiekt biurowy utrzymany w postindustrialnej stylistyce. We wnętrzach dominuje stal, beton, szkło i postarzana cegła.
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zostało zastosowane w oddzieleniach przeciwpożarowych we wnętrzu budynku.

KLASZTOR I DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, DOBRZEŃ WIELKI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, okna i drzwi przeciwpożarowe
projekt: PORT Józef Franczok, Marcin Kolanus
generalny wykonawca: BIL Sp. z o.o.

W rewitalizowanym i rozbudowywanym obiekcie DPS i klasztoru szkło POLFLAM klasy EI 30 i EI 60 znalazło kilka zastosowań: w przeszkleniu w ścianach sali konferencyjnej, salki rehabilitacyjnej oraz kaplicy, a także w drzwiach przeciwpożarowych i oknach wychodzących na atrium.
Dom Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim otrzymał wyróżnienie w konkursie Mister Architektury Województwa Opolskiego 2014-2016, projektanci DPS są także zdobywcami głównego tytułu Mister Architektury.

PRZESTRZEŃ SOCJALNA W NOWOCZESNYM BIURZE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Gięte szkło ogniochronne POLFLAM znalazło zastosowanie w siedzibie jednej z firm. Posłużyło do funkcjonalnego wydzielenia części socjalnej z przestrzeni biurowej. Szklana przegroda w klasie EI 30 pozwala na doświetlenie wydzielonej części światłem dziennym.

GALERIA WROCLAVIA, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: IMB Asymetria Architekci
projekt wnętrz: Saguez&Partners

Wroclavia to nowoczesna galeria handlowa w centrum Wrocławia. Wyróżnikiem jej architektury są duże powierzchnie przeszkleń wewnętrznych, trójwymiarowe elewacje, przeszklone dachy oraz naturalne formy i materiały.
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zamontowane w systemie bezramowym wydziela komfortowe przestrzenie od dwukondygnacyjnego parkingu galerii.

KLINIKA MEDICUS, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: JSK Architekci Wrocław
wykonawca: Alfa-Dach

Nowa siedziba Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus jest najnowocześniejszą placówką laryngologiczną na Dolnym Śląsku. Pod względem infrastruktury spełnia wszystkie wymogi dla obiektu szpitalnego. Klinika została zaprojektowana i wybudowana jako budynek inteligentny.
Jest jednym ze zwycięzców konkursu architektonicznego Piękny Wrocław 2018 w kategorii budynków użyteczności publicznej.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 zastosowane zostało w drzwiach przeciwpożarowych na wszystkich kondygnacjach budynku.

BUSINESS GARDEN, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: JSK Architekci

Business Garden Warszawa to zwarty kompleks biurowców o łącznej powierzchni użytkowej 90 tys. m kw. Tworzy go siedem budynków w średniowysokiej zabudowie, o różnej architekturze. Inwestycja została oddana do użytku w 2017 r. Kompleks BG otrzymał I nagrodę w konkursie ministra środowiska "Projekt: Przestrzeń".
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zastosowane zostało w jednym z obiektów w witrynie oddzielającej powierzchnie biurowe od przestrzeni głównego hallu wejściowego.

>>

POLFLAM

POLFLAM