Realizacje VIII

SALON SAMOCHODOWY W LUBLINIE

zastosowanie: system bezramowy BR

Szklane przegrody ogniochronne oparte na szkle POLFLAM, zrealizowane w systemie BR, pozwoliły na efektowną aranżację wnętrza salonu samochodowego wiodącej firmy samochodowej.

Lekkość przegrody (brak ram i innych elementów konstrukcyjnych) zapewniło intensywne doświetlenie przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

ZREWITALIZOWANA FABRYKA FIRMY BATA w ZLINIE

zastosowanie: drzwi, przeszklenia wewnętrzne

W wyniku rekonstrukcji jednego z najstarszych budynków kompleksu dawnej fabryki Baty w Zlinie powstał nowoczesny wielofunkcyjny obiekt użyteczności publicznej.
Część handlowa obejmuje 5000 m kw. powierzchni sklepowej i 1500 m kw. przestrzeni rekreacyjnej. Górne piętra to 1500 m kw. powierzchni biurowej i 1500 m kw. loftów.

KOMPLEKS SPORTOWY WERK ARENA, TŘINEC

zastosowanie: przegrody, drzwi

Werk Arena to obiekt sportowy wybudowany zgodnie z najnowszymi trendami funkcjonalnymi. Pełni przede wszystkim funkcję centrum hokejowego, jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym stwarza również warunki do uprawiania innych halowych dyscyplin sportowych, a także organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych. Widownia pomieści 5200 widzów.
Hala ma doskonale wyposażone zaplecze techniczne i multimedialne. Mieści również klubową restaurację, która dzięki przeszklonej ścianie daje widok na powierzchnie lodowiska. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 i EI 60 zostało zastosowane w przegrodach ogniochronnych i drzwiach. Łącznie jego powierzchnia wynosi 250 m kw.

POMORSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY W GDYNI

projekt architektoniczny: AEC Krymow & Partnerzy
zastosowanie: fasada, wnętrza

1200 m2 szkła fasadowego marki POLFLAM wykorzystano w obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT), zlokalizowanego na gdyńskim Redłowie. Projekt zainicjowano w 2001 r. z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw realizujących innowacyjne projekty. Mieszczą się tu nowoczesne biura, laboratoria badawcze, sale konferencyjne i wystawiennicze, prototypownie, przestrzeń wypoczynkowa i zaplecze gastronomiczne.

MUZEUM EMIGRACJI w GDYNI

www.muzeumemigracji.pl

projekt architektoniczny: ae fusion Studio
zastosowanie: system bezramowy BR

Gdyńskie Muzeum Emigracji mieści się w budynku dawnego Dworca Morskiego. Obiekt ten został wybudowany w 1933 r., a w latach 2013-2015 poddany gruntownej rewitalizacji. Jej celem było przystosowanie zabytkowego budynku do pełnienia funkcji placówki muzealnej i centrum multimedialnego.

Szkło ogniochronne POLFLAM w systemie bezramowym BR zostało wykorzystane w aranżacji wnętrza, do wydzielenia autonomicznych przestrzeni i stref pożarowych na parterze i pierwszej kondygnacji.

OXYGEN PARK w WARSZAWIE

projekt architektoniczny: JEMS Architekci
zastosowanie: fasada

 

Oxygen Park jest nowoczesnym obiektem biurowym zlokalizowanym bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, w biznesowym obszarze Warszawy. Składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków połączonych zielonym wewnętrznym dziedzińcem. Szkło ogniochronne POLFLAM<sup>®</sup>wykorzystano w fasadzie budynków.

POLFLAM

POLFLAM