Realizacje VII

NOWY DOM POSELSKI, WARSZAWA

zastosowanie: przegrody wewnętrzne, drzwi zewnętrzne

Nowy Dom Poselski stanowi część kompleksu budynków Sejmu RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
Zamyka on teren należący do Sejmu od północnego zachodu. Od strony skarpy ma trzy kondygnacje mieszkalne, z przeciwnej sześć. Hall główny rozciąga się na dwóch poziomach parteru, mieści się w nim recepcja oraz punkty usługowe, księgarnia i sklepiki, a także basen, sauna, sala konferencyjna i restauracja.
Z ponad 100 m kw. szkła POLFLAM® w budynku Nowego Domu Poselskiego powstały przegrody wewnętrzne w klasach EI 30, EI 60 i EI 120, w drzwiach zewnętrznych zastosowano szkło o klasie EI 60.

BIOLOGY PARK, BRNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Biology Park to nowo wybudowany park naukowo-technologiczny, wyspecjalizowany w dziedzinie biotechnologii i biomedycyny. Obiekt ten mieści pracownie, laboratoria i przestrzenie seminaryjne. Wykorzystano w nim najnowocześniejsze technologie budowlane. Szkło POLFLAM® EI 30 zostało zastosowane w przeszkleniach wewnętrznych o powierzchni prawie 100 m kw.

Biology Park Brno został uznany za najciekawszy projekt wśród czeskich budynków przemysłowych w 2015 r.

CENTRUM KULTURALNO-REKREACYJNE W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

projekt architektoniczny: Consultor z Poznania i Ahor Pracownia Anita Horowska z Tarnowa Podgórnego
zastosowanie: system bezramowy BR, drzwi

Centrum kulturalno-rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to zespół trzech prostych obiektów połączonych ze sobą zielonymi skarpami, wpisującymi budynki w kulturowo-krajobrazowy charakter skansenu. Tworzą one wielofunkcyjny kompleks, w którym znajdują się m.in.: hotel, zespół basenowy i strefa spa, restauracje, bary, sale konferencyjne, strefa sportowa, biura oraz sala koncertowa. Budowa Centrum zakończyła się w pierwszej połowie 2015 r.

MEDIATEKA XXI WIEKU W TYCHACH

zastosowanie: wnętrza

Obiekt ten mieści m.in. nowoczesną siedzibę Biblioteki Głównej, salę widowiskowo-konferencyjną oraz liczne powierzchnie handlowe
i usługowe.
Zastosowano tu szkło POLFLAM® BR EI 60 w systemie bezramowym BR, pozwalającym na tworzenie nieograniczenie długich konstrukcji.
Na trzech kondygnacjach znajdują się szklane fasady wewnętrzne o długości nawet 40 m.

WATERFRONT W GDYNI

projekt architektoniczny: Fort Architekci
zastosowanie: fasady, wnętrza

Nowoczesny wielofunkcyjny kompleks przeznaczony na cele mieszkalne, handlowe, usługowe i kulturalne. Oddany do użytku na początku 2015 r. Pierwszy etap inwestycji stanowi zespół dwóch budynków. Budynek biurowy przeznaczony jest na siedzibę banku PKO BP, zaś czterogwiazdkowy hotel działa pod marką Marriott Courtyard. Stanowią one przykład funkcjonalności i ergonomii. Wybudowano je na nabrzeżu, w bezpośrednim sąsiedztwie wieżowców Sea Towers, z widokiem na morze i stojące w porcie jachty.

UNIWERSYTET RZESZOWSKI, PRZYRODNICZO-MEDYCZNE CENTRUM BADAŃ INNOWACYJNYCH

projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna Karpla
zastosowanie: system bezramowy FR

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego mieści się w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach. We wnętrzach Centrum zastosowano szkło ogniochronne POLFLAM EI 60 w innowacyjnym systemie bezramowym FR.

POLFLAM

POLFLAM