Realizacje VII

CENTRUM HANDLOWE KING SQUARE, KRAKÓW

zastosowanie: ściany wewnętrzne

Centrum KING SQUARE zostało otwarte w 2012 r. Składa się z trzech dwupiętrowych budynków, połączonych przeszklonymi łącznikami.
Jeden z nich zaaranżowany został jako przestrzeń handlowa dla lokalnych producentów i importerów, w dużej mierze firm rodzinnych.
Większość lokali handlowych stanowią butiki o powierzchni około 30 m kw.
Szkło POLFLAM® klasy EI 15 i EI 30 zostało zastosowane do wydzielenia boksów handlowych – powstało około 3500 m kw. ścianek wewnętrznych.

CUBE SQUASH & FITNESS, LUBLIN

zastosowanie: ściany wewnętrzne

Lubelski CUBE to jeden z największych klubów sportowych we wschodniej Polsce, obiekt zbudowany od podstaw z tym przeznaczeniem. W obiekcie tym zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 60, zamontowane w systemie bezramowym. Ściany wewnętrzne ze szkłem POLFLAM® pełnią rolę przegród ogniochronnych szachtu windowego.
Rozwiązanie montażu szkła bez ram pozwoliło uzyskać lepsze doświetlenie wnętrz. Przegroda taka ma również doskonałą izolacyjność akustyczną.

CENTRUM WYSTAWIENNICZO-KONGRESOWE, RZESZÓW-JASIONKA

zastosowanie: ściany wewnętrzne i zewnętrzne, drzwi

CWK w Jasionce to największy kompleks konferencyjno-wystawowy w województwie podkarpackim, o bardzo ciekawej architekturze i nowoczesnych rozwiązaniach funkcjonalnych.
Część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie lub być łączone w jedną przestrzeń.
Powierzchnia całkowita obiektu to ponad 27 000 m2, powierzchnia wystawowa zajmuje 16 000 m2. Przeszklenia ognioodporne wydzielają m.in. dużą salę konferencyjną, z widownią na 860 osób.

W obiekcie CWK zamontowano łącznie ponad 3500 m2 szkła POLFLAM® klasy EI 30, EI 60, a także rzadko spotykanej na rynku klasy EI 120.

New title

SZKOŁA MUZYCZNA IM. OSKARA KOLBERGA, SZCZECINEK

zastosowanie: stropy

Budynek szkoły muzycznej to jeden z najcenniejszych obiektów architektonicznych miasta. Wzniesiony na początku XX wieku, przeszedł niedawno rewitalizację.
W strop dwóch kondygnacji w nowoczesnej klatce schodowej wbudowano 65 m 2 szkła podłogowego POLFLAM® F REI 60.

New title

NOWY DOM POSELSKI, WARSZAWA

zastosowanie: przegrody wewnętrzne, drzwi zewnętrzne

Nowy Dom Poselski stanowi część kompleksu budynków Sejmu RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
Zamyka on teren należący do Sejmu od północnego zachodu. Od strony skarpy ma trzy kondygnacje mieszkalne, z przeciwnej sześć. Hall główny rozciąga się na dwóch poziomach parteru, mieści się w nim recepcja oraz punkty usługowe, księgarnia i sklepiki, a także basen, sauna, sala konferencyjna i restauracja.
Z ponad 100 m kw. szkła POLFLAM® w budynku Nowego Domu Poselskiego powstały przegrody wewnętrzne w klasach EI 30, EI 60 i EI 120, w drzwiach zewnętrznych zastosowano szkło o klasie EI 60.

BIOLOGY PARK, BRNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Biology Park to nowo wybudowany park naukowo-technologiczny, wyspecjalizowany w dziedzinie biotechnologii i biomedycyny. Obiekt ten mieści pracownie, laboratoria i przestrzenie seminaryjne. Wykorzystano w nim najnowocześniejsze technologie budowlane. Szkło POLFLAM® EI 30 zostało zastosowane w przeszkleniach wewnętrznych o powierzchni prawie 100 m kw.

Biology Park Brno został uznany za najciekawszy projekt wśród czeskich budynków przemysłowych w 2015 r.

CENTRUM KULTURALNO-REKREACYJNE W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

projekt architektoniczny: Consultor z Poznania i Ahor Pracownia Anita Horowska z Tarnowa Podgórnego
zastosowanie: system bezramowy BR, drzwi

Centrum kulturalno-rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to zespół trzech prostych obiektów połączonych ze sobą zielonymi skarpami, wpisującymi budynki w kulturowo-krajobrazowy charakter skansenu. Tworzą one wielofunkcyjny kompleks, w którym znajdują się m.in.: hotel, zespół basenowy i strefa spa, restauracje, bary, sale konferencyjne, strefa sportowa, biura oraz sala koncertowa. Budowa Centrum zakończyła się w pierwszej połowie 2015 r.

POLFLAM

POLFLAM