Realizacje II

BUDYNEK BIUROWO-MAGAZYNOWY D+H POLSKA, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: Point Co. Ltd. Pracownia Projektowa sp. z o.o.

Nowa siedziba firmy D+H Polska to dwukondygnacyjny obiekt liczący ponad 700 m2 powierzchni biurowej oraz magazyn o powierzchni 400 m2. W jego projekcie uwzględniono najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Ze szkła POLFLAM BR klasy EI 30 powstały przeszklenia wydzielające dwie salki konferencyjne. W jednym z nich zastosowane zostało dospolenie szkła inteligentnego LCD, pozwalającego uzyskać w razie potrzeby efekt nieprzeziernych tafli.

BIUROWIEC BZ WBK, WROCŁAW

zastosowanie: fasada, świetliki, przeszklenia wewnętrzne
generalny wykonawca: Budimex Warszawa

Najnowszy obiekt banku BZ WBK we Wrocławiu to sześciopiętrowy budynek biurowy w dzielnicy Fabryczna. Został oddany do użytku na początku 2018 r. Powierzchnia użytkowa sięga 17 tys. m kw.
W części fasady, która musiała cechować się odpornością ogniową, zostało zastosowane szkło POLFLAM klasy EI 60.

CENTRUM HANDLOWE ARKADIA, Warszawa

zastosowanie: przeszklenie wewnętrzne
projekt architektoniczny: RTKL, BEG Ingenierie, BPA, SUD Architects

Arkadia to największe centrum handlowe w Warszawie, jedno z największych w Polsce i Europie. Ma powierzchnię użytkową niemal 300 000 m2. Otwarte w 2004 r., rozbudowane w 2014 i 2017 r. Mieści sklepy, restauracje i kawiarnie, kino, centrum medyczne oraz strefę rekreacyjno-edukacyjną dla dzieci.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 zostało tu zamontowane w systemie ramowym.

TARASY GRABISZYŃSKIE, Wrocław

zastosowanie: przeszklenie wewnętrzne

Tarasy Grabiszyńskie to kameralne centrum handlowe powstałe po przebudowie dawnego spółdzielczego obiektu zwanego Białym Pawilonem.
Koncepcja przebudowy zakładała stworzenie miejsca spotkań mieszkańców okolicznych osiedli, w centrum mieszczą się więc zarówno sklepy, jak i restauracje, placówka medyczna, centrum fitness oraz poczta.

Szkło POLFLAM zostało zamontowane w stolarce przeciwpożarowej we wnętrzu budynku.

SALON SAMOCHODOWY MOTORPOL, Wrocław

zastosowanie: fasada, świetlik, przeszklenia wewnętrzne

MOTORPOL to nowy salon i serwis marek Seat i Volkswagen. W dwóch halach wystawienniczych mieści się największy salon sprzedaży samochodów nowych i używanych w regionie.
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zostało zastosowane w fasadzie obiektu. Znalazło się także w świetliku i przeszkleniach wewnętrznych.

X2 BOUTIQUE OFFICE, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt: Polsko-Belgijska Pracownia Pracownia Architektury
generalny wykonawca: Erbud

Pięciokondygnacyjny budynek X2 Boutique Office to kameralny obiekt biurowy utrzymany w postindustrialnej stylistyce. We wnętrzach dominuje stal, beton, szkło i postarzana cegła.
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zostało zastosowane w oddzieleniach przeciwpożarowych we wnętrzu budynku.

KLASZTOR I DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, DOBRZEŃ WIELKI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, okna i drzwi przeciwpożarowe
projekt: PORT Józef Franczok, Marcin Kolanus
generalny wykonawca: BIL Sp. z o.o.

W rewitalizowanym i rozbudowywanym obiekcie DPS i klasztoru szkło POLFLAM klasy EI 30 i EI 60 znalazło kilka zastosowań: w przeszkleniu w ścianach sali konferencyjnej, salki rehabilitacyjnej oraz kaplicy, a także w drzwiach przeciwpożarowych i oknach wychodzących na atrium.
Dom Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim otrzymał wyróżnienie w konkursie Mister Architektury Województwa Opolskiego 2014-2016, projektanci DPS są także zdobywcami głównego tytułu Mister Architektury.

>>

POLFLAM

POLFLAM