Realizacje II

BUDYNEK USŁUGOWO-MIESZKALNY PIXEL HOUSE, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski

Pixel House to nowoczesny dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny usytuowany przy jednej z arterii Wrocławia. Zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań wykorzystujących szkło, m.in. dźwiękoszczelne okna w fasadzie. W ogniochronnych drzwiach i witrynach wewnątrz tego obiektu zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 30.

BIUROWIEC MAKROCHEM, LUBLIN

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ze szkła ogniochronnego klasy POLFLAM® BR EI 30 powstały wewnętrzne przeszklenia oddzielające pomieszczenia biurowe i salki konferencyjne od ciągów komunikacyjnych. Szklane ściany nie tylko doświetliły te pomieszczenia od strony wewnętrznego holu, ale także pozwoliły osiągnąć efekt lekkości stalowej konstrukcji budynku.

CENTRUM INNOWACJI IBM W PARKU TECHNOLOGICZNYM PONÁVKA, BRNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne i drzwi przeciwpożarowe

Centrum Innowacji koncernu IBM to najnowocześniejszy obiekt Parku Technologicznego w Brnie, zbudowany zgodnie z najnowszymi trendami architektury budynków biurowych. Oprócz pomieszczeń związanych z działalnością badawczą mieszczą się w nim również przestrzenie do nieformalnych spotkań i aktywności twórczej.
W berneńskim Centrum Innowacji zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 30.

SIEDZIBA FIRMY EUROTRAFO, SKIERNIEWICE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

W nowej siedzibie firmy EuroTrafo szkło ogniochronne POLFLAM® BR EI 30 posłużyło do wydzielenia pomieszczeń biurowych i konferencyjnych. Ścianki zostały zamontowane w systemie bezramowym bez szprosów. Lekkie szklane przegrody pozwoliły na maksymalne wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu budynku.

OSIEDLE NOWA TOSKANIA, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi ogniochronne

Nowa Toskania to nowe, kameralne osiedle domów wielorodzinnych na obrzeżach Wrocławia. W jego skład wchodzi osiem nowoczesnych budynków z 740 mieszkaniami. Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w budynkach etapu I, w drzwiach na klatkach schodowych.

FABRYKA WYROBÓW CZEKOLADOWYCH MONDELEZ INTERNATIONAL, BIELANY WROCŁAWSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

We wrocławskiej fabryce koncernu Mondelez powstało nowe Centrum Badań, Rozwoju i Jakości. Należy ono do najnowocześniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych tej firmy na świecie. Szkło POLFLAM® zostało zastosowane w przeszkleniach wewnętrznych pomieszczeń laboratoryjnych.

CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY WOJSKOWEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO, WARSZAWA

zastosowanie: stropy ogniochronne

Nowo oddany budynek CSK WIM charakteryzuje się nie tylko doskonałą architekturą, ale i nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Jednym z są nich przeszklenia stropów i ścian wewnętrznego patio. Szkło POLFLAM® F klasy EI 30 zostało zastosowane na każdej kondygnacji. Dzięki przejrzystości wewnętrznej szklanej konstrukcji korytarze na poszczególnych piętrach doświetlane są w dużym stopniu światłem naturalnym.

NICOLAS BUSINESS CENTER, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Wrocławskie Biuro Inwestorskie Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Nicolas Business Center jest jednym z najbardziej znanych obiektów biurowych we Wrocławiu. To sześciokondygnacyjny budynek o ciekawych wewnętrznych rozwiązaniach architektonicznych. Wiele z nich podporządkowano jak największemu doświetleniu przestrzeni biurowych światłem naturalnym. We wnętrzu dominują więc szklane powierzchnie.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane zostało w witrynach oddzielających przestrzeń biurową od holu głównego na wszystkich kondygnacjach oraz w drzwiach przeciwpożarowych.

>>

POLFLAM

POLFLAM