Realizacje III

BIUROWIEC PEGAZ, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: APA HUBKA Autorska Pracownia Architektury

Pegaz to nowoczesny kompleks biurowy wkomponowany w zabytkową pierzeję. Znajdują się w nim kancelarie prawne, swoją siedzibę mają przedsiębiorstwa z branży IT i firmy outsourcingowe.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane zostało w drzwiach przeciwpożarowych oddzielających przestrzeń biurową od holu windowego na czterech kondygnacjach.

CENTRUM REKREACJI ŚLĘZA, BIELANY WROCŁAWSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ślęza to nowoczesny ośrodek sportowy, składający się z pływalni, kompleksu saun i centrum treningowego.
Szkło POLFLAM® EI 30 tworzy tu szklaną ścianę oddzielającą salę do treningu spinningowego od recepcji i korytarza.

BUSINESS GARDEN, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne

Business Garden to jeden z najnowszych kompleksów biurowych Wrocławia, 117 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej: dziewięć budynków biurowych, pawilon restauracyjny i ogród. Założeniem projektu było doskonałe doświetlenie wnętrz oraz przyjazne dla środowiska rozwiązania, pozwalające na uzyskanie certyfikatu LEED Platinum.
Szkło POLFLAM® EI 30 zastosowane zostało w drzwiach i witrynach nad głównym holem na sześciu kondygnacjach budynku G-H.

BUDYNEK DRN (PALÁC NÁRODNÍ), PRAGA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne

Drn to projekt wpisujący się w plany rewitalizacji zabytkowych dzielnic czeskiej Pragi. Obejmuje on zarówno nowo wzniesiony budynek o szklanej fasadzie z metalową konstrukcją pokrytą zielenią, jak i gruntownie odnowiony barokowy pałac Schönkirch. Budynek łączy funkcję biurową i handlową.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zastosowane zostało we wnętrzach. Łącznie około 150 m kw. szkła w stolarce stalowej zamontowano na siedmiu kondygnacjach w drzwiach prowadzących na klatkę schodową oraz w przeszkleniach w betonowych ścianach.

BIUROWIEC ZA BRAMKĄ, POZNAŃ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Ultra Architects

Zespół budynków biurowych Za Bramką został wzniesiony na poznańskim Starym Mieście. Ma cztery kondygnacje naziemne i trzy podziemne, z ponad 18 tys. m kw. powierzchni użytkowej.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało użyte do stworzenia szklanych oddzieleń przeciwpożarowych z drzwiami między hallem a podziemnym parkingiem.

POLFLAM

POLFLAM