Realizacje III

PRZESTRZEŃ SOCJALNA W NOWOCZESNYM BIURZE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Gięte szkło ogniochronne POLFLAM znalazło zastosowanie w siedzibie jednej z firm. Posłużyło do funkcjonalnego wydzielenia części socjalnej z przestrzeni biurowej. Szklana przegroda w klasie EI 30 pozwala na doświetlenie wydzielonej części światłem dziennym.

GALERIA WROCLAVIA, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: IMB Asymetria Architekci
projekt wnętrz: Saguez&Partners

Wroclavia to nowoczesna galeria handlowa w centrum Wrocławia. Wyróżnikiem jej architektury są duże powierzchnie przeszkleń wewnętrznych, trójwymiarowe elewacje, przeszklone dachy oraz naturalne formy i materiały.
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zamontowane w systemie bezramowym wydziela komfortowe przestrzenie od dwukondygnacyjnego parkingu galerii.

KLINIKA MEDICUS, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: JSK Architekci Wrocław
wykonawca: Alfa-Dach

Nowa siedziba Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus jest najnowocześniejszą placówką laryngologiczną na Dolnym Śląsku. Pod względem infrastruktury spełnia wszystkie wymogi dla obiektu szpitalnego. Klinika została zaprojektowana i wybudowana jako budynek inteligentny.
Jest jednym ze zwycięzców konkursu architektonicznego Piękny Wrocław 2018 w kategorii budynków użyteczności publicznej.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 zastosowane zostało w drzwiach przeciwpożarowych na wszystkich kondygnacjach budynku.

BUSINESS GARDEN, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne
projekt architektoniczny: JSK Architekci

Business Garden Warszawa to zwarty kompleks biurowców o łącznej powierzchni użytkowej 90 tys. m kw. Tworzy go siedem budynków w średniowysokiej zabudowie, o różnej architekturze. Inwestycja została oddana do użytku w 2017 r. Kompleks BG otrzymał I nagrodę w konkursie ministra środowiska "Projekt: Przestrzeń".
Szkło POLFLAM klasy EI 60 zastosowane zostało w jednym z obiektów w witrynie oddzielającej powierzchnie biurowe od przestrzeni głównego hallu wejściowego.

CENTRUM INNOWACJI IBM W PARKU TECHNOLOGICZNYM PONÁVKA, BRNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne i drzwi przeciwpożarowe

Centrum Innowacji koncernu IBM to najnowocześniejszy obiekt Parku Technologicznego w Brnie, zbudowany zgodnie z najnowszymi trendami architektury budynków biurowych. Oprócz pomieszczeń związanych z działalnością badawczą mieszczą się w nim również przestrzenie do nieformalnych spotkań i aktywności twórczej.
W berneńskim Centrum Innowacji zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 30.

BIUROWIEC MAKROCHEM, LUBLIN

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ze szkła ogniochronnego klasy POLFLAM® BR EI 30 powstały wewnętrzne przeszklenia oddzielające pomieszczenia biurowe i salki konferencyjne od ciągów komunikacyjnych. Szklane ściany nie tylko doświetliły te pomieszczenia od strony wewnętrznego holu, ale także pozwoliły osiągnąć efekt lekkości stalowej konstrukcji budynku.

BUDYNEK USŁUGOWO-MIESZKALNY PIXEL HOUSE, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski

Pixel House to nowoczesny dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny usytuowany przy jednej z arterii Wrocławia. Zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań wykorzystujących szkło, m.in. dźwiękoszczelne okna w fasadzie. W ogniochronnych drzwiach i witrynach wewnątrz tego obiektu zastosowane zostało szkło POLFLAM® klasy EI 30.

POLFLAM

POLFLAM