Realizacje IV

SIEDZIBA FIRMY EUROTRAFO, SKIERNIEWICE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

W nowej siedzibie firmy EuroTrafo szkło ogniochronne POLFLAM® BR EI 30 posłużyło do wydzielenia pomieszczeń biurowych i konferencyjnych. Ścianki zostały zamontowane w systemie bezramowym bez szprosów. Lekkie szklane przegrody pozwoliły na maksymalne wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu budynku.

OSIEDLE NOWA TOSKANIA, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi ogniochronne

Nowa Toskania to nowe, kameralne osiedle domów wielorodzinnych na obrzeżach Wrocławia. W jego skład wchodzi osiem nowoczesnych budynków z 740 mieszkaniami. Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w budynkach etapu I, w drzwiach na klatkach schodowych.

FABRYKA WYROBÓW CZEKOLADOWYCH MONDELEZ INTERNATIONAL, BIELANY WROCŁAWSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

We wrocławskiej fabryce koncernu Mondelez powstało nowe Centrum Badań, Rozwoju i Jakości. Należy ono do najnowocześniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych tej firmy na świecie. Szkło POLFLAM® zostało zastosowane w przeszkleniach wewnętrznych pomieszczeń laboratoryjnych.

CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY WOJSKOWEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO, WARSZAWA

zastosowanie: stropy ogniochronne

Nowo oddany budynek CSK WIM charakteryzuje się nie tylko doskonałą architekturą, ale i nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Jednym z są nich przeszklenia stropów i ścian wewnętrznego patio. Szkło POLFLAM® F klasy EI 30 zostało zastosowane na każdej kondygnacji. Dzięki przejrzystości wewnętrznej szklanej konstrukcji korytarze na poszczególnych piętrach doświetlane są w dużym stopniu światłem naturalnym.

NICOLAS BUSINESS CENTER, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Wrocławskie Biuro Inwestorskie Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Nicolas Business Center jest jednym z najbardziej znanych obiektów biurowych we Wrocławiu. To sześciokondygnacyjny budynek o ciekawych wewnętrznych rozwiązaniach architektonicznych. Wiele z nich podporządkowano jak największemu doświetleniu przestrzeni biurowych światłem naturalnym. We wnętrzu dominują więc szklane powierzchnie.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane zostało w witrynach oddzielających przestrzeń biurową od holu głównego na wszystkich kondygnacjach oraz w drzwiach przeciwpożarowych.

CENTRUM REKREACJI ŚLĘZA, BIELANY WROCŁAWSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ślęza to nowoczesny ośrodek sportowy, składający się z pływalni, kompleksu saun i centrum treningowego.
Szkło POLFLAM® EI 30 tworzy tu szklaną ścianę oddzielającą salę do treningu spinningowego od recepcji i korytarza.

BIUROWIEC PEGAZ, WROCŁAW

zastosowanie: drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: APA HUBKA Autorska Pracownia Architektury

Pegaz to nowoczesny kompleks biurowy wkomponowany w zabytkową pierzeję. Znajdują się w nim kancelarie prawne, swoją siedzibę mają przedsiębiorstwa z branży IT i firmy outsourcingowe.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zamontowane zostało w drzwiach przeciwpożarowych oddzielających przestrzeń biurową od holu windowego na czterech kondygnacjach.

POLFLAM

POLFLAM