Realizacje IV

BUDYNEK BIUROWY, KRAKÓW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ten ośmiokondygnacyjny budynek zaprojektowany został jako obiekt z ponad 6 tys. m kw. przestrzeni biurowej na wynajem. Na każdej kondygnacji powierzchnia open space aranżowana była zgodnie z potrzebami najemców.
Na jednym z pięter różnorodne przestrzenie funkcjonalne wydzielone zostały za pomocą przeszkleń ogniochronnych w systemie bezramowym.
Zastosowano w nich łącznie ponad 100 m kw. szkła POLFLAM® w klasie EI 30.

UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY, BIAŁYSTOK

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi

USK to dziś największy i jednocześnie najnowocześniejszy szpital na Podlasiu. Od 2008 r. poddawany był szeroko zakrojonej modernizacji i przebudowie, która dwukrotnie zwiększyła jego powierzchnię. Koszt projektu sięgnął 500 mln zł i był jedną z priorytetowych inwestycji województwa.

Szkło ogniochronne POLFLAM® zostało zamontowane w ściankach i drzwiach oddzielających klatkę schodową, stanowiącą drogę ewakuacyjną.

SZUCHA CORNER, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi

Szucha Corner to nowoczesny budynek biurowy wzniesiony w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy. W odrestaurowanej przedwojennej zabudowie Alei Szucha mieszczą się dziś siedziby najważniejszych urzędów państwowych i placówek dyplomatycznych.
W architekturze budynku dominuje światło, szkło i zieleń.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 i 60 zostało zamontowane w bezramowych przeszkleniach wewnętrznych i drzwiach przeciwpożarowych. Zastosowanie szkła ogniochronnego pozwoliło wypełnić światłem przestrzeń korytarzy i klatki schodowej na poszczególnych kondygnacjach.

WOJEWÓDZKI SZPITAL DZIECIĘCY, BYDGOSZCZ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Bydgoski szpital przeszedł niedawno całkowitą przebudowę. Zabytkowy budynek XIX-wiecznej lecznicy poddano rewitalizacji, pozostałe obiekty wyburzono, zastępując je nowym kompleksem, spełniającym wymagania nowoczesnej placówki medycznej. To jedna z największych inwestycji medycznych w kraju, jej wartość sięgnęła 155 mln zł.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w przegrodach przeciwpożarowych z drzwiami oddzielających poszczególne oddziały od ciągów komunikacyjnych.

RESTAURACJE GARDEN CITY, MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Garden City to kompleks pięciu nowoczesnych restauracji stworzony w zmodernizowanym pawilonie nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Każda z sal mieści się na innej kondygnacji, a stylistyka ich wystroju nawiązuje do natury żywiołów, od których wywodzą swoje nazwy: ognia, powietrza, piasku, wody i kryształu.
Szkło POLFLAM® BR klasy EI 30 zostało zastosowane w bezramowym systemie ścian oddzielających sale restauracyjne od przestrzeni holu.

POLFLAM

POLFLAM