Realizacje VI

RESTAURACJE GARDEN CITY, MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Garden City to kompleks pięciu nowoczesnych restauracji stworzony w zmodernizowanym pawilonie nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Każda z sal mieści się na innej kondygnacji, a stylistyka ich wystroju nawiązuje do natury żywiołów, od których wywodzą swoje nazwy: ognia, powietrza, piasku, wody i kryształu.
Szkło POLFLAM® BR klasy EI 30 zostało zastosowane w bezramowym systemie ścian oddzielających sale restauracyjne od przestrzeni holu.

MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Gmach Ministerstwa Sprawiedliwości to budynek o modernistycznej architekturze, z lat 30 XX wieku. Zbudowany jako kamienica z apartamentami dla zagranicznych dyplomatów, dziś stanowi jeden z najbardziej znanych obiektów historycznej zabudowy Traktu Królewskiego.
Podczas modernizacji i rozbudowy obiektu na potrzeby Ministerstwa we wnętrzach obiektu powstały nowoczesne przeszklenia ogniochronne. Szkło POLFLAM® EI 30 i EI 60 (łącznie 220 m2 ) zostało użyte w przegrodach wydzielających klatki schodowe na drogach ewakuacyjnych.

BUDYNEK DOMU STUDENCKIEGO POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

W akademiku Politechniki Warszawskiej przy ul. Waryńskiego mieści się również sala sportowa. W ścianie sali sąsiadującej z klatką schodową zamontowana została szklana przegroda przeciwpożarowa, która pozwoliła na doświetlenie klatki schodowej światłem dziennym.
W przegrodzie zastosowano szkło ogniochronne POLFLAM®
klasy EI 30 w systemie bezramowym BR.
Sala sportowa to wymagająca lokalizacja dla przeszkleń.
Szkło ogniochronne POLFLAM® powstaje ze szkła hartowanego,
ma więc bardzo dużą odporność mechaniczną.

HOTEL PLANETA, MIELNO

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Planeta to niewielki, kameralny hotel usytuowany tuż przy plaży. Oprócz pokoi hotelowych ulokowanych na trzech kondygnacjach mieści restaurację oraz salę konferencyjną.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 w stolarce aluminiowej zastosowane zostało w przegrodach i drzwiach przeciwpożarowych oddzielających hol recepcji od klatki schodowej, sali konferencyjnej i restauracji.

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY, EDUKACJI I DOKUMENTACJI MUZYCZNEJ, AKADEMIA MUZYCZNA W ŁODZI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Nowy budynek Akademii Muzycznej powstał ze zrewitalizowanej kamienicy i zaprojektowanego od podstaw nowoczesnego budynku, połączonych przeszklonym dachem. Na czterech kondygnacjach znajdują się m.in. biblioteka i fonoteka, archiwum, sala kameralna dla 180 osób, studio nagrań, laboratorium dźwiękowe i liczne pracownie.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 w stolarce aluminiowej zostało zamontowane w przegrodach i drzwiach przeciwpożarowych oddzielających klatkę schodową od patio oraz poszczególne korytarze na wszystkich kondygnacjach. Znalazło się również w oknach witrażowych na półpiętrach w zrewitalizowanej części budynku.

WOJEWÓDZKI URZĄD OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne – witryny, drzwi

Nowa siedziba łódzkiego WOŚiGW została wzniesiona jako najbardziej proekologiczny budynek w regionie. Na czterech kondygnacjach mieści biura i sale konferencyjno-pokazowe.
Ze szkła POLFLAM® klas EI 30 i EI 60 w stolarce aluminiowej zbudowane zostały przegrody przeciwpożarowe oddzielające hol recepcyjny od sali konferencyjnej oraz klatki schodowej na parterze oraz klatkę schodową od korytarzy na pozostałych kondygnacjach.
Przeszklenia ze szkłem POLFLAM® mają łączną powierzchnię 270 m2.

WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY, PIOTROWO, POLITECHNIKA POZNAŃSKA

zastosowanie: drzwi

Piotrowo to kompleks obiektów Politechniki Poznańskiej położony na wschodnim brzegu Warty. Poszczególne obiekty są dziś sukcesywnie modernizowane.
W jednym z dwóch najbardziej charakterystycznych budynków, siedzibie Wydziału Elektrycznego, podczas remontu zamontowane zostały nowe drzwi odgradzające drogę ewakuacyjną (klatkę schodową) od poszczególnych pięter. Zostało w nich zastosowane zostało szkło POLFLAM® EI 30 w stolarce aluminiowej.

POLFLAM

POLFLAM