Realizacje V

BUSINESS GARDEN, WROCŁAW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne

Business Garden to jeden z najnowszych kompleksów biurowych Wrocławia, 117 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej: dziewięć budynków biurowych, pawilon restauracyjny i ogród. Założeniem projektu było doskonałe doświetlenie wnętrz oraz przyjazne dla środowiska rozwiązania, pozwalające na uzyskanie certyfikatu LEED Platinum.
Szkło POLFLAM® EI 30 zastosowane zostało w drzwiach i witrynach nad głównym holem na sześciu kondygnacjach budynku G-H.

BUDYNEK DRN (PALÁC NÁRODNÍ), PRAGA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne

Drn to projekt wpisujący się w plany rewitalizacji zabytkowych dzielnic czeskiej Pragi. Obejmuje on zarówno nowo wzniesiony budynek o szklanej fasadzie z metalową konstrukcją pokrytą zielenią, jak i gruntownie odnowiony barokowy pałac Schönkirch. Budynek łączy funkcję biurową i handlową.
Szkło POLFLAM® klasy EI 60 zastosowane zostało we wnętrzach. Łącznie około 150 m kw. szkła w stolarce stalowej zamontowano na siedmiu kondygnacjach w drzwiach prowadzących na klatkę schodową oraz w przeszkleniach w betonowych ścianach.

BIUROWIEC ZA BRAMKĄ, POZNAŃ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi ogniochronne
projekt architektoniczny: Ultra Architects

Zespół budynków biurowych Za Bramką został wzniesiony na poznańskim Starym Mieście. Ma cztery kondygnacje naziemne i trzy podziemne, z ponad 18 tys. m kw. powierzchni użytkowej.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało użyte do stworzenia szklanych oddzieleń przeciwpożarowych z drzwiami między hallem a podziemnym parkingiem.

WOJEWÓDZKI SZPITAL DZIECIĘCY, BYDGOSZCZ

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Bydgoski szpital przeszedł niedawno całkowitą przebudowę. Zabytkowy budynek XIX-wiecznej lecznicy poddano rewitalizacji, pozostałe obiekty wyburzono, zastępując je nowym kompleksem, spełniającym wymagania nowoczesnej placówki medycznej. To jedna z największych inwestycji medycznych w kraju, jej wartość sięgnęła 155 mln zł.
Szkło POLFLAM® klasy EI 30 zostało zastosowane w przegrodach przeciwpożarowych z drzwiami oddzielających poszczególne oddziały od ciągów komunikacyjnych.

SZUCHA CORNER, WARSZAWA

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi

Szucha Corner to nowoczesny budynek biurowy wzniesiony w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy. W odrestaurowanej przedwojennej zabudowie Alei Szucha mieszczą się dziś siedziby najważniejszych urzędów państwowych i placówek dyplomatycznych.
W architekturze budynku dominuje światło, szkło i zieleń.
Szkło POLFLAM klasy EI 30 i 60 zostało zamontowane w bezramowych przeszkleniach wewnętrznych i drzwiach przeciwpożarowych. Zastosowanie szkła ogniochronnego pozwoliło wypełnić światłem przestrzeń korytarzy i klatki schodowej na poszczególnych kondygnacjach.

UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY, BIAŁYSTOK

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne, drzwi

USK to dziś największy i jednocześnie najnowocześniejszy szpital na Podlasiu. Od 2008 r. poddawany był szeroko zakrojonej modernizacji i przebudowie, która dwukrotnie zwiększyła jego powierzchnię. Koszt projektu sięgnął 500 mln zł i był jedną z priorytetowych inwestycji województwa.

Szkło ogniochronne POLFLAM® zostało zamontowane w ściankach i drzwiach oddzielających klatkę schodową, stanowiącą drogę ewakuacyjną.

BUDYNEK BIUROWY, KRAKÓW

zastosowanie: przeszklenia wewnętrzne

Ten ośmiokondygnacyjny budynek zaprojektowany został jako obiekt z ponad 6 tys. m kw. przestrzeni biurowej na wynajem. Na każdej kondygnacji powierzchnia open space aranżowana była zgodnie z potrzebami najemców.
Na jednym z pięter różnorodne przestrzenie funkcjonalne wydzielone zostały za pomocą przeszkleń ogniochronnych w systemie bezramowym.
Zastosowano w nich łącznie ponad 100 m kw. szkła POLFLAM® w klasie EI 30.

POLFLAM

POLFLAM